کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک چیست؟

زمانی که نیاز به سطحی زیبا و یک‌دست با مقاومت شیمیایی بالا داریم، کفپوش اپوکسی نسبت به سایر روش‌های سطح‌سازی ترجیح داده می‌شود. کفپوش آنتی استاتیک نوعی از کفپوش اپوکسی است که بر پایه اپوکسی و هاردنر پلی‌آمینی تغییر شکل یافته، تولید و ارائه می‌گردد. در اجرای کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک از یک نوع عامل شیمیایی آلی استفاده می‌گردد که موجب هدایت الکتریسیته ساکن از سطح کفپوش به منبع تخلیه الکتریسیته ساکن (چاه ارت) می‌شود.

از جمله مهمترین کاربردهای کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • صنایع الکترونیک و ارتباطات مخابراتی
  • کارخانه‌های داروسازی
  • صنایع خودروسازی، هوافضا، نظامی و صنایعی که با مواد محترقه و منفجره کار می‌کنند
  • اتاق‌های کامپیوتر، کنترل، سرور و اتاق‌های عمل و ریکاوری در بیمارستان‌ها

نکات کلیدی در اجرای کفپوش آنتی استاتیک

به منظور اجرای کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک با کیفیت بالا، آماده‌سازی سطح زیرین کفپوش از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین منظور در ابتدای کار با استفاده از یک چربی‌زدای مناسب، اثر هرگونه روغن، چربی، واکس و آلودگی‌هایی از این دست به طور کامل از بین می‌رود. پس از این مرحله نوبت به تمیزکاری و آماده‌سازی سطح به روش مکانیکی می‌رسد. در آماده‌سازی سطحی به روش مکانیکی با استفاده از تجهیزات شست‌وشوی مکانیکی، ساب‌زنی و سنگ‌زنی، سطح به طور کامل پاکسازی می‌شود و سطحی صاف و هموار به دست می‌آید. همچنین آثار گرد و خاک باقی‌مانده روی سطح با استفاده از تجهیزات مکنده گرد و غبار به طور کامل از بین می‌رود.

مراحل اجرای کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک

قیمت کفپوش آنتی استاتیک

ترتیب اجرای لایه های کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک

۱- آماده سازی سطحی

همان گونه که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد، آماده‌سازی سطح زیرین کفپوش از اهمیت بالایی برخوردار است. تمام سطح زیرلایه باید خشک (حاوی حداکثر ۵ درصد رطوبت)، تمیز، صاف و عاری از هرگونه آلودگی باشد.

۲- اجرای لایه اولیه (Primer)

لازم است که هر جزء از اجزای تشکیل دهنده پرایمر، پیش از مخلوط شدن به منظور یکنواختی بهتر به خوبی هم‌زده شوند. سپس اجزای تشکیل دهنده پرایمر با هم مخلوط شده و به مدت زمان حداقل ۴ دقیقه به آرامی با روش دستی یا مکانیکی هم زده شوند. سپس پرایمر با استفاده از غلطک یا قلمو، روی سطح خشک و تمیز مالیده می‌شود. مقدار استاندارد پرایمر ۰,۲-۰.۲۵ kg/m۲ می‌باشد.

۳- چسباندن نوار مسی یا آلومینیومی روی سطح

پس از خشک شدن کامل پرایمر روی سطح، نواری از جنس مس یا آلومینیم به فاصله ۱ تا ۴ متر از هم‌دیگر و در راستای طولی و عرضی روی سطح قرار می‌گیرند. در نواحی حاشیه‌ای (نزدیک به دیوارها)، نوارهای مسی یا آلومینیومی باید با دیوار فاصله‌ای در حدود ۶ اینچ داشته باشند. سپس در انتهای هر اتاق این نوارهای فی به چاه ارت ساختمان متصل می‌شوند.

۴- اجرای لایه میانی

پس از گذشت ۶ تا ۸ ساعت از اجرای پرایمر و پس از آن چسباندن نوارهای مسی یا آلومینیومی روی سطح، لایه اولیه کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک روی سطح اعمال می‌شود.

۵- اجرای لایه نهایی

در اجرای لایه نهایی کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک، بازه وسیعی از رنگ‌های کفپوش وجود دارد که بنا به سلیقه مشتری قابل اعمال روی سطح است. لایه نهایی پس از خشک شدن کامل لایه میانی روی سطح اعمال می‌شود. به طور معمول بازه زمانی سپری شده بین اعمال لایه میانی و اعمال لایه نهایی حداقل ۱۲ ساعت است. البته پیش از اعمال لایه نهایی روی سطح، در صورتی که سطح لایه میانی زبر باشد، استفاده از کاغذ سنباده به منظور از بین بردن زبری سطح و چسبندگی هر چه بهتر لایه نهایی به لایه میانی، پیشنهاد می‌شود. همچنین پیش از اعمال لایه نهایی، اطمینان از تمیزی سطح و وجود سطحی عاری از آلودگی و گرد و غبار ضروری است.

 

منبع : اکسیرور

کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک

دانلود طرح توجیهی (طرح امکان سنجی)

فروش اسباب بازی قاچاق در ایران ممنوع شد

کفپوش ,سطح ,لایه ,اپوکسی ,آنتی ,اجرای ,کفپوش اپوکسی ,آنتی استاتیک ,اپوکسی آنتی ,روی سطح ,لایه نهایی ,اجرای کفپوش اپوکسی ,اجزای تشکیل دهنده ,اهمیت بالایی برخوردار

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مربی پرورشی فعالیت های قرآنی backpropitsi moypratzover پانی خانم گل همیشه بهار mikhakezrd gedccacicar دلنوشته‌های دل ساده من❤ pich8 پیچک پلاس